• Kurs C++ - strona główna
  • Kurs C++ - kontakt z autorem
  • Kurs C++ - mapa witryny
  • Kurs C++ - prawa autorskie
  • Kurs C++ - Kanał RSS
Informatyka krok po kroku
Użytkownik niezalogowany

Witaj nieznajomy

Reklamy
Randki

Google Adsense - jak zarabiać na stronie - reklamy Google Adsense

utworzono: 2007-06-02 zmodyfikowano: 2007-06-02 Autor: mgr inż. Marcin Nabiałek

Google Adsense - podstawy

Czy kiedykolwiek marzyło Ci się zarabianie na własnej stronie internetowej? Czy tworząc stronę internetową miałeś nadzieję, że kiedyś przyjdzie czas na zarobki? Jeśli tak, to najwyższa pora, aby przedstawić Ci reklamy Google Adsense. Dzięki nim możesz zarabiać na stronie, nie robiąc praktycznie nic. Reklamy Google Adsense to aktualnie najpopularniejszy sposób na zarabianie pieniędzy z reklamy na stronach www.

Aby zacząć, należy mieć przede wszystkim własną stronę internetową. Jeśli zatem masz stronę internetową, możesz od razu przystąpić do programu Google Adsense, jeśli jej nie masz - musisz ją najpierw stworzyć. Strona internetowa wykorzystywana dla reklam Google Adsense powinna przede wszystkim posiadać dość dużo treści. Na początek wystarczy kilka stron tekstu, jednak czym więcej tekstu, tym więcej możesz zarobić. Jeśli masz już stronę internetową, kliknij w poniższy banner, aby zarejestrować się w programie Google Adsense:

Jeśli kliknąłeś już w powyższy banner, na stronie która się uruchomi, musisz wypełnić podstawowe dane o sobie. Musisz też podać adres swojej strony WWW tak, aby pracownik Google mógł stwierdzić, czy Twoja strona nadaje się na stronę z reklamami Google. Odpowiedź o zatwierdzeniu Twojej witryny otrzymasz w czasie do 2 tygodni.

Czym jest Google Adsense?

Google Adsense jest programem typu PPC (ang. Paid Per Click), co oznacza, że reklamujący płacą za kliknięcie w reklamę, a nie za ilość jej wyświetleń. Za każde kliknięcie właściciel witryny otrzymuje od kilku centów nawet do kilku dolarów (walutą programu adsense są dolary). To, jaka jest rzeczywista wartość kliknięcia zależy od wielu czynników, ale głównie od treści Twojej strony. Google Adsense jest bowiem programem reklamy kontekstowej, co oznacza, że reklamy są dopasowywane do treści witryny. Oznacza to, że jeśli np. prowadzisz stronę o motoryzacji, na Twojej witrynie będą pojawiały się głównie reklamy związane z samochodami. Dla Ciebie jako reklamodawcy jest to oczywiście korzyść - większa szansa, że osoba, która odwiedza Twoją witrynę kliknie w tym wypadku na reklamę związaną z samochodami niż gdyby pojawiła się np. reklama o rowerach.

Nigdy nie klikaj sam we własne reklamy Google Adsense!!! Pamiętaj o tym, że Google stały czas monitorować będzie kliknięcia reklam na Twojej stronie. Zatem jeśli będziesz sam klikać w te reklamy lub nawet namawiać znajomych do klikania, nie dostaniesz żadnych pieniędzy. Twoje konto Google Adsense zostanie najprawdopodobniej zamknięte, a Ty stracisz uzbierane pieniądze. Pamiętaj, że lepiej w dłuższym czasie zarobić uczciwie pieniądze niż próbować je zarobić nieuczciwie i w rezultacie nie zarobić nic.

To jak szybko będziesz zarabiać, zależy od wielu czynników. Pamiętaj jednak, że pieniądze otrzymasz dopiero po przekroczeniu 100$. Taki rezultat możesz uzyskać po 3-4 miesiącach lub również po 1 dniu. Wszystko będzie zależało jak popularna będzie Twoja strona oraz jak dobrze będzie wypozycjonowana w wyszukiwarkach.

dodajdo

1 | 2 | 3 | > | |>

Użytkowanie Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje