• Kurs C++ - strona główna
  • Kurs C++ - kontakt z autorem
  • Kurs C++ - mapa witryny
  • Kurs C++ - prawa autorskie
  • Kurs C++ - Kanał RSS
Informatyka krok po kroku
Użytkownik niezalogowany

Witaj nieznajomy

Reklamy
Randki

Google Adsense - jak zarabiać na stronie - reklamy Google Adsense

utworzono: 2007-06-02 zmodyfikowano: 2007-06-02 Autor: mgr inż. Marcin Nabiałek

Instalacja reklam Google Adsense na stronie

Aby móc zarabiać na reklamach, należy je umieścić na stronie www. W tym celu należy zalogować się na stronie konta Google Adsense i wybrać u góry zakładkę Instalator Adsense. Następnie należy wybrać interesujący Cię w danym momencie typ reklamy oraz ewentualnie jej wymiary oraz kolorystykę. Kreator doprowadzi Cię do kroku, w którym pojawi się fragment kodu. Ten fragment musisz umieścić w źródle Twojej witryny.

Nie modyfikuj nigdy wygenerowanego kodu Google Adsense. Jeśli to zrobisz nawet w dobrej wierze, możesz zostać wykluczony z programu i niestety nie uda Ci się wypłacić zarobionych pieniędzy. Pamiętaj zatem o tej regule - na swoją stronę internetową wklejaj tylko kod wygenerowany za pomocą kreatora!!!

Pamiętaj też, że dla określonych reklam istnieje limit ich ilości na stronie, więc musisz to wziąć pod uwagę, aby nie zostać wykluczonym z programu. Dodatkowo, nie wolno umieszczać reklam bardzo blisko obrazków, w oknach popup oraz z innymi reklamami (np. reklamami kontekstowymi WP czy Onet).

Pamiętaj, że na początku musisz eksperymentować z położeniem reklam na stronie. Nie każdy układ reklam wygeneruje tyle samo kliknięć, nie każda kolorystyka będzie tak samo dobra. Musisz zatem na początku testować różne kombinacje oraz wyciągać wnioski. Plusem jest to, że możesz na bieżąco śledzić kwotę zarobionych przez Ciebie pieniędzy, dzięki czemu możesz szybko wyciągać wnioski i dokonywać stosownych zmian.

Pamiętaj również, że na początku najprawdopodobniej nie będziesz zarabiać zbyt wiele. Nie powinieneś się jednak tym zrażać, tylko pracować nad treścią witryny i jej rozreklamowaniem. Rekordziści zarabiają kilkaset dolarów dziennie. Z całą pewnością osiągnięcie rezultatu 100$ miesięcznie jest możliwe przy założeniu, że będziesz pracować nad treścią witryny oraz, że jest ona choć trochę popularna.

Reklamy Google Adsense - podsumowanie

W tym artykule przedstawiłem Ci krótko program Google Adsense oraz wyjaśniłem zasady jego działania, umieszczania reklam na stronie i konieczności eksperymentowania. To, czy dołączysz do programu i zaczniesz zarabiać zależy już tylko od Ciebie.

Pamiętaj jednak - aby zarabiać, musisz sie zarejestrować w programie Google Adsense. W tym celu kliknij w poniższy banner i zacznij zarabiać pieniądze na reklamach Google już dziś:

dodajdo

<| | < | 1 | 2 | 3

Użytkowanie Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje