• Kurs C++ - strona główna
  • Kurs C++ - kontakt z autorem
  • Kurs C++ - mapa witryny
  • Kurs C++ - prawa autorskie
  • Kurs C++ - Kanał RSS
Informatyka krok po kroku
Użytkownik niezalogowany

Witaj nieznajomy

Reklamy
Randki

Algorytmy

Algorytmy w informatyce są w zasadzie podstawą. Nawet znając wszystkie mechanizmy i składnię danego języka programowania (np. C++), nie oznacza to, że uda Ci się dowolną funkcję zaprogramować. Zaprogramowanie określonego działania programu następuje właśnie według pewnego określonego algorytmu, który sam sobie wyznaczysz.

Autorem algorytmów zamieszczonych na tej stronie jest mgr inż. Marcin Nabiałek. Wszystkie algorytmy zostały szczegółowo objaśnione tak, aby nawet osoby, które do tej pory nie miały styczności z algorytmiką mogły zrozumieć działanie danego algorytmu. Dodatkowo, do każdego algorytmu dołączono przykładową implementację w języku C++ tak, aby można prześledzić działanie algorytmu w konkretnym języku programowania.

Przeanalizowanie algorytmów zamieszczonych na tej stronie ułatwi Ci z pewnością rozwiązywanie problemów o podobnym stopniu trudności, a także pozwoli Ci zrozumieć czym jest algorytm i że w zasadzie każda, nawet najprostsza czynność jest realizowana na podstawie algorytmu.

Jak się również przekonasz, na wykonanie tej samej czynności można zastosować różne algorytmy, a wybór danego algorytmu może często zadecydować nie tylko o szybkości wykonania programu, ale wręcz o poprawnym wykonaniu programu dla pewnych krytycznych danych.

Algorytmy zamieszczone na tej stronie to wyłącznie wycinek szerokiej dziedziny jaką jest algorytmika. W miarę możliwości na tej stronie będą pojawiać się kolejne algorytmy. Jeśli chcesz zobaczyć jakie algorytmy zostały już omówione, zobacz Spis algorytmów.


Użytkowanie Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje