• Kurs C++ - strona główna
  • Kurs C++ - kontakt z autorem
  • Kurs C++ - mapa witryny
  • Kurs C++ - prawa autorskie
  • Kurs C++ - Kanał RSS
Informatyka krok po kroku
Użytkownik niezalogowany

Witaj nieznajomy

Reklamy
Randki

Skanery antywirusowe dostępne online

utworzono: 2007-01-12 zmodyfikowano: 2007-01-12

Mks_vir Skaner On-line

Skaner antywirusowy Mks_vir Skaner On-line dostępny jest pod adresem http://www.mks.com.pl/skaner/. Jest to kolejny skaner udostępniony przez równie zasłużoną w sprawach bezpieczeństwa firmę. Skanuje dyski twarde, dyski wymienne oraz wybrane foldery. Jest to zarazem jeden z najszybszych skanerów online jakie można znaleźć w internecie.

Co prawda, nie jest on tak rozbudowany jak skaner firmy Kaspersky, ale jest również godny polecenia chociażby ze względu na wspomnianą szybkość działania. Mks_vir Skaner On-line jest bardzo prosty w obsłudze. Automatycznie usuwa wszelkie znalezione wirusy, trojany, robaki, więc jest bardzo dobry również dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Niestety, nie ma róży bez kolców. Wadą tego skanera jest to, że współpracuje on tylko z przeglądarką Internet Explorer 5.0 i wyższą. Zatem nawet jeśli na co dzień używasz innych przeglądarek internetowych, na czas działania skanera, musisz uruchomić przeglądarkę Internet Explorer.

Panda ActiveScan PL

Skaner antywirusowy Panda ActiveScan PL można znaleźć tutaj: Panda ActiveScan PL - skaner antywirusowy. Jest to kolejny dobry skaner. Panda ActiveScan PL daje nam możliwość skanowania całych dysków twardych, dysków wymiennych, wybranych folderów, ale też poczty i pojedynczych plików.

Mamy też możliwość skanowania z wykorzystaniem heurystyki co niestety znacznie wpływa na szybkość skanowania. Należy też dodać, że aby z niej skorzystać należy wyłączyć lokalny program antywirusowy.

eTrust Antivirus Web Scanner

Skaner antywirusowy eTrust Antivirus Web Scanner można znaleźć tutaj: eTrust Antivirus Web Scanner - skaner antywirusowy. eTrust Antivirus Web Scanner jest bardzo prosty w użyciu i do tego ogromnie skuteczny. Skanuje dyski twarde, wymienne, lokalne foldery i wybrane pliki. Działa tylko z przeglądarką Internet Explorer 4.0 i nowszymi wersjami.

Warto też dodać, że usunięcie wirusa wymaga każdorazowego potwierdzenia. Oczywiście w przypadku komputera, na którym nie ma żadnych wirusów nie stanowi to problemu, jednak w przypadku dużej liczby wirusów, każdorazowe klikanie w potwierdzenie usunięcia może być dosyć męczące.

Podsumowanie - skanery antywirusowe online

Przedstawiłem Ci już wszystkie uznane i bezpłatne skanery online. Gorąco zachęcam cię do korzystania z nich chociaż raz w miesiącu, co na pewno pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo Twojego komputera. Jednakże pamiętaj, że lokalne programy antywirusowe są też ogromnie ważne, i nie zapomnij o ich codziennej aktualizacji.

dodajdo

<| | < | 1 | 2

Użytkowanie Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje